TürkçeEnglish

Meteodyn’in yeni CFD Rüzgar Kaynak Grid Üreticisi meteodyn WT RG 1 Ocak 2014 itibariyle piyasayada!

Meteodyn WT RG rüzgar santral sahası tasarım programlarında kullanılmak amacıyla rüzgar kaynak grid dosyasını (wind resource grid file .wrg) elde etmeye imkan sağlamaktadır.

Meteodyn WT RG rüzgar enerjisi piyasasındaki tek Fully Coupled Multi-Grid olan MIGAL yapılı çözücüyü kullanmaktadır. Özel olarak kompleks arazilerde Navier-Stokes denklemlerini çözme amaçlı tasarlanan MIGAL’in performansı ve doğruluğu kanıtlanmış olup meteodyn WT’nin başarısına da katkıda bulunmuştur.

Meteoroloji, istatistik ve akışkanlar dinamiği konularında uzmanlaşmış bir yazılım firması olan Meteodyn, Yıllık Enerji Üretimi (AEP) optimizasyonu ve rüzgar sahası planlaması amacıyla geliştirilmiş olan meteodyn WT’nin yanında meteodyn WT RG çözümünü piyasaya sürdüğünü açıklamaktadır.

Meteodyn Başkasnı Didier Delaunay: “Rüzgar enerjisi çalışma alanına mühendislikten işletmeye kadar bir çok çözüm sunmaktayız. meteodyn WT yazılımındaki CFD teknolojisi ile dünya çapında rüzgar enerjisinde rol alan önemli oyuncular rüzgar sahalarının AEP değerlendirmesini ve optimizasyonunu en doğru şekilde başarmaktadırlar. meteodyn Forecast ile istatistiki ve fiziki modelleri birleştirerek rüzgar enerjisi üretimini tahmin etmeyi ve rüzgar sahalarının gözlem ve ölçümlerini optimize etmeyi amaçladık. meteodyn WT RG kullanıcılar için kendi tahminlerinde veya rüzgar sahası tasarım araçları kullanımında bir boşluğu dolduracaktır.”

Meteodyn Satış ve Pazarlama Direktörü Daniel Dias de Oliveira: “meteodyn WT yazılımımız enerji piyasasında her türlü arazi koşullarında sağlamlığı, hızlı hesaplaması ve kararlılığı özellikleri ile kabul görmüştür. Müşterilerimizin bir kısmını ihtiyaçları doğrultusunda meteodyn WT bağımsız versiyonuna yönlendirdik. Daha sonra sunduğumuz meteodyn WT Client Server versiyonu ile de büyük firmaların ihtiyaçlarını giderdik. meteodyn WT RG ile amacımız rüzgar kaynak değerlendirmesi fizibilitee raporlarında (bankable report) CFD sonuçlarının standart haline getirilmesidir.

meteodyn WT ürün müdürü Céline Bezault: “meteodyn WT programının tanınmasının sebebi kullanıcı dostu arayüze sahip olup işlemleri 3 adımda yapabilme, otomatik mesh ve çözüm yapabilme imkanı sağlamasıdır. Günümüzde bir çok firma bazı sebeplerden dolayı hala lineer modelleri kullanmaktadırlar; standart prosedürlerini sürdürmek, CFD yazılımının pahalılığı veya CFD uzmanlarının az sayıda olması sebebiyle. meteodyn WT RG ile birlikte mühendisler lineer olmayan CFD rüzgar kaynak grid sonuçlarını kullandıkları yazılımlara kolayca aktarıp standart süreçlerini sürdürebilecekler. meteodyn WT RG kolay kullanabilirliği devam ettirmekte ve ileri CFD uzmanlığına ihtiyaç duyulmamaktadır. Yıllık lisanslar ve cazip fiyatlar rüzgar kaynak değerlendirmesi çalışanlarına CFD’yi çalışmalarında kullanmalarına imkan sağlayacaktır.”

http://www.meteodyn.com

Meteodyn Hakkında
10 yıllık süre içerisinde Meteodyn rüzgar mühendisliği, CFD yazılımı ve klimatoloji konularında uzmanlık alanında en önemli yol gösterici olmuştur. Meteodyn rüzgar simülasyon yazılımını geliştirip rüzgar kaynak değerlendirmesi, rüzgar enerjisi üretim tahmini, rüzgar atlası üretimi, enerji üretim değerlendirmesi, saha uygunluk analizi, rüzgar sahası planlaması ve saha optimizasyonu gibi bir çok konuda danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.
Medya Danışmanı : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

http://www.ucyel.com.tr

Üçyel Enerji Hakkında
Üçyel Enerji rüzgar ve güneş enerjisi ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı proje geliştirme sürecinin tüm aşamalarında güvenilir bir bağımsız mühendislik ve danışmanlık hizmeti sunar. Bu çerçevede; kaynak değerlendirme ve saha seçimi, enerji amaçlı ölçümler, veri toplama, veri analizi, ön fizibilite raporu, fizibilite raporu, tesis tasarımı, proje yönetimi, tesis kurulumu ve işletme ve bakım çalışmaları yapılır.
İletişim: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
 

Üçyel Enerji Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri

Üçyel; rüzgar, güneş ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı proje geliştirme sürecinin tüm aşamalarında güvenilir bir bağımsız mühendislik ve danışmanlık hizmeti sunar; kaynak değerlendirme ve saha seçimi, enerji amaçlı ölçümler, veri toplama, veri analizi , fizibilite raporu, tesis tasarım ve kurulumu, proje yönetimi, işletme ve bakım çalışmaları yapılır.

Rüzgar ölçümü amaçlı boru ve kafes direk, rüzgar hız ve yön sensörü, sıcaklık ve basınç sensörü temin edilir. Rüzgar ölçüm istasyonu ve güneş ölçüm istasyonu kurulumu ve bakımı, data toplama, periyodik data analizi, rüzgar ve güneş enerjisine dayalı lisans başvuru dosyası hazırlama işleri yapılır.

Meteodyn WT CFD yazılımı ile rüzgar enerjisi proje sahalarının rüzgar kaynak değerlendirmesi, santral tasarımıi, saha uygunluk analizi ve enerji optimizasyonu hesapları yapılır.

Maden işletmeleri, tarımsal uygulamalar,balıkçılık, sanayi ve diğer alanlarda akarsulardan su kullanımı gereken uygulamalarda ilgili mevzuata dayalı su temini amaçlı DSİ verileri kullanılarak Hidroloji Raporu hazırlanır.


DUYURULAR
  • 20 Haziran 2014 Istanbul Meteodyn WT/WTRG Eğitimi
    Ayrıntılar için tıklayınız.
  • Meteodyn WT RG versiyonu piyasada! 
    Ayrıntılar için tıklayınız.
  • Meteodyn Türkiye temsilcilik anlaşması!
    Ayrıntılar için tıklayınız.